Вивезення картин з України може бути складною та заплутаною процедурою. Для того щоб вивезти картину, необхідно отримати дозвіл на вивіз, а також мати висновок експерта, який підтверджує авторство та оцінює вартість витвору мистецтва. У цій статті ми розглянемо, як отримати дозвіл на вивіз картин і структуру висновку експерта, а також відповімо на деякі питання, що часто ставляться про експорт мистецтва з України.


Навіть незважаючи на складну нинішню ситуацію, наші фахівці працюють і допомагають художникам в оформленні документів, упаковці та доставці картин, скульптур за межі України.

Ми працюємо по всій Україні та надсилаємо документи Новою поштою. Дізнайтесь точну вартість та терміни необхідних послуг, наш телефон на зв'язку +38 063 247 8102 (також, ви можете написати нам в Telegram або напишіть нам в Viber).

При замовленні послуг дозвіл на вывезення + пакування + адресна доставка зі страхування - дозвіл на вивезення робимо безкоштовно.

Вартість дозволу на вивезення картини залежить від кількості картин.

Документи на вивезення виготовляються віддалено у державного експерта за 1 день. Фізично картини привозити необов'язково. Готові документи ми надсилаємо вам Новою поштою.Тарифи на вивіз картин з України

Щоб вам було зручно орієнтуватися у вартості упаковки та доставки картин, ми прикріпили тарифи на доставку картин у США від нашого партнера "Укрпошта". Вартість доставки до Європи, Азії, Австралії буде приблизно такою ж. Якщо у вас картина іншого формату, понад 3 картини або скульптура - зателефонуйте і ми зробимо індивідуальний розрахунок вартості за 10 хвилин.

Вартість упаковки та доставки картин за кордон
Вартість упаковки та доставки картин за кордон


* Якщо Ви хочете отримати сертифікат автентичності на картину та використовувати його за кордоном (наприклад, для страхування, виставки, продажу на аукціонах) - Ви можете замовити його у нас на англыйській мові разом із нотаріальним перекладом.


Докладніше про саму процедуру оформлення дозволу на вивезення картин, скульптур і живопису

Часті питання для власників предметів мистецтва (картин, графіки, скульптур) – як відправити картину за кордон, як отримати дозвіл на вивезення картин, оскільки на митному пункті пропуску такі документи вимагатимуть. Для вивезення (через аеропорт, поїздом, машиною) та для відправлення поштою предметів мистецтва за кордон України потрібен дозвіл державного експерта, який пред'являтиметься представникам митних органів на кордоні.

Ця процедура створена для того, щоб культурні цінності національного масштабу залишалися у межах України. Тому вивозити можна лише сучасні предмети мистецтва, створені після 1950 року.

Коротке відео, в якому ми відповідаємо на популярні питання щодо вивезення картин за межі кордону:


Зразок висновку експерта: Що це таке і як воно допомагає у вивезенні картин?

дозвіл на вивезення картини за кордон, експертиза, мінкульт
Дозвіл на вивезення картини за кордон

Висновок державного експерта для вивезення культурних цінностей

Видавати дозвіл на вивезення картин може експерт, що має акредитацію, тобто має право видавати такі документи. Список акредитованих експертів має митні служби України. При пред'явленні такого дозволу працівники митниці звіряють документ, дивляться на гербовий бланк, підписи експертів та "мокру" печатку. Якщо документ складено правильно – ваш предмет мистецтва вільно перетинає кордон України.

Зателефонуйте нам та наші фахівці допоможуть отримати дозвіл на вивезення предметів мистецтва у найближчі терміни. Ми працюємо щодня та з радістю проконсультуємо з усіх питань мистецтва +38 063 247 8102 (також, Ви можете написати нам в Telegram або Viber).

Інші актуальні розділи:

- пакування предметів мистецтва для відправки за кордон;

- доставка предметів мистецтва за кордон;

- атрибуція (встановлення авторства на картину);

- сертифікат автентичності на картину.Процедура оформлення дозволу та вивезення предметів мистецтва

Відповідно до норм чинного законодавства Україна підлягають вивезенню за межі кордону України наступні предмети:

  • живопис, пластика малих форм, авторська графіка, гобелени, вироби декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, порцеляни, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створені після 1950 року.

Це пряма норма пункту 3 Додатка №1 Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України) затвердженної Наказом Міністерства культури і мистецтва України № 258 від 22.04.2002.

Вказана Інструкція ґрунтується на Законі України Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей № 1068-XIV.

Такий висновок видається не раніше, ніж через 30 днів з дати подання заяви (клопотання), до якої слід додати таке:

- документ, що підтверджує право власності на культурні цінності (договір купівлі-продажу; чек);

- роздруковані фотографії предмета мистецтва, на яких чітко водно лицьову сторону, підписи та тильну сторону предмета мистецтва;

За наявності зазначених вище документів потрібно записатися прийом до експерту, щоб він особисто переконався у правдивості всіх параметрів. Ви заповните бланк, у якому вкажіть свої дані, приблизну вартість предмета мистецтва*, країну, до якої ввозиться предмет (одержувач - якщо предмет мистецтва буде відправлено як посилка).

* Рекомендуємо вказувати реальну вартість, оскільки такі предмети враховуються митними, поштовими та страховими службами під час перетину кордонів.

Відповідно до чинної норми статті 371 Митного кодексу України не підлягають письмовому декларуванню якщо громадяни перевозять (надсилають) товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10'000 євро. Окремо варто відзначити, якщо предмет мистецтва – Ваша особиста річ, то це не товар. Часто, щоб уникнути двозначних трактувань митними службами, на посилках слід зазначати "For personal use" або "Non-commercial use only" (що перекладається як "тільки для особистого використання").


Вивіз скульптур та ікон: що потрібно знати?


Вивезення скульптур та ікон з України також є процедурою, яка потребує наявності відповідних документів та дозволів. Для вивезення ікон і скульптур необхідно мати висновок експерта, що підтверджує їхню справжність і вартість, а також отримати дозвіл на вивіз від митних органів. При вивезенні ікон та скульптур також можуть виникнути додаткові вимоги та обмеження, особливо якщо вони є національним надбанням України. Тому перед вивезенням ікон та скульптур необхідно ретельно ознайомитись з вимогами та оформити всі необхідні документи.

Якщо Ви перевозите предмет мистецтва, або відправляєте поштою, з метою виставки чи перепродажу діє інша процедура митного оформлення, яка включає повну звітність та декларування предметів мистецтва як товарну групу.

Поширені запитання

Нижче представлені відповіді на часто задаваних питань про те, що таке експертний висновок, як отримати дозвіл на вивіз картин, як уникнути проблем з вивезенням культурних цінностей, яке значення має висновок експерта в суді, як заперечувати висновок експерта, як рецензувати висновок експерта, як висновок експерта допомагає у кримінальній справі, які особливості та правила існують при вивезенні живопису, які правила існують при вивезенні скульптур та ікон, і чи можна вивозити картину за кордон без довідки.

Що таке експертний висновок?

Експертний висновок - це документ, складений фахівцем у певній галузі на основі проведених досліджень та аналізу, що містить висновки, рекомендації та пояснення щодо певного питання чи проблеми.

Як отримати дозвіл на вивезення картин із України?

Для отримання дозволу на вивезення картин з України необхідно звернутися до Міністерства культури України із заявою та необхідними документами, такими як документи, що підтверджують авторство та вартість картини, а також сертифікати на культурні цінності.

Як уникнути проблем із вивезенням картин, скульптур та ікон?

Для уникнення проблем із вивезенням картин, скульптур та ікон необхідно звернутися до фахівців, які нададуть консультаційні послуги з оформлення всіх необхідних документів та сертифікатів. Також слід враховувати вимоги та правила міжнародних та національних законів щодо вивезення культурних цінностей.

Як оскаржити висновок експерта?

Для оскарження висновку експерта необхідно звернутися до фахівців, які нададуть консультаційні послуги та допоможуть підготувати та подати докази, які спростовують висновок експерта. Однак варто враховувати, що це може бути складним процесом, оскільки експерт, як правило, є висококваліфікованим спеціалістом у своїй галузі.

Як рецензувати висновок експерта?

Для рецензування висновку експерта необхідно звернутися до іншого експерта у тій галузі знань, який проведе аналіз та оцінку представленого висновку. Результати рецензії можуть бути використані як додаткові докази в суді.

Які особливості та правила існують при вивезенні живопису?

При вивезенні живопису необхідно враховувати вимоги та правила міжнародних та національних законів щодо вивезення культурних цінностей. Також слід переконатися у наявності всіх необхідних документів та сертифікатів, що підтверджують авторство та вартість картин.

Які правила існують при вивезенні скульптур та ікон?

При вивезенні скульптур та ікон необхідно враховувати вимоги та правила міжнародних та національних законів щодо вивезення культурних цінностей. Також слід переконатися у наявності всіх необхідних документів та сертифікатів, що підтверджують авторство та вартість скульптур та ікон.

Чи можна вивозити картину за кордон без довідки?

Ні, не можна. Вивезення культурних цінностей, включаючи картини, за кордон без необхідних документів та сертифікатів є незаконним і може спричинити серйозні наслідки. Необхідно переконатись у наявності всіх необхідних документів та сертифікатів перед вивезенням картини за кордон.

Висновок

Вивезення картин, скульптур та ікон з України – це процедура, яка потребує наявності відповідних документів та дозволів. Для того щоб вивезти витвір мистецтва, необхідно мати висновок експерта, що підтверджує справжність та вартість твору, а також дозвіл на вивіз від митних органів. При вивезенні мистецтва можуть виникнути додаткові вимоги та обмеження, особливо якщо твір є національним надбанням.

Для того щоб успішно вивезти витвір мистецтва, рекомендується звернутися до фахівців, які мають досвід у цій галузі та можуть допомогти з оформленням необхідних документів. Також важливо звернути увагу на відповідні вимоги та обмеження, щоб уникнути неприємностей у процесі вивезення.

Вивезення картин, скульптур та ікон може бути складною процедурою, але при правильній підготовці та оформленні документів вона може бути виконана без проблем.


Зателефонуйте нам і ми Вас проконсультуємо +38 063 247 8102.

Напишіть нам в Telegram

Напишіть нам в Viber