Мистецтво – це одна з найцінніших спадків людства. Картини, живопис та інші витвори мистецтва не лише об'єктами естетичної насолоди, а й цінними культурними цінностями. Проте, зважаючи на свою цінність, такі твори часто піддаються фальсифікації. Для того, щоб переконатися в справжності витвору мистецтва, проводиться експертиза, яка допомагає визначити авторство, дату створення, а також справжність картини. Тут ви отримаєте відповіді на запитання про те, як довести авторське право на картину, як підтвердити її справжність і де замовити експертизу картин.


За замовчуванням кожен наш покупець отримує просту історичну довідку і сертифікат автентичності на витвір мистецтва. В них міститься назва, розмір роботи художника (скульптора), опис сюжету та стилю роботи, коротку біографію автора роботи.

Що таке експертиза справжності (оригінальність) картини?

Експертиза справжності картини - це процес перевірки, чи є твір справжнім твором художника, якому він приписується. Експертиза справжності картини може включати аналіз складу фарб, віку полотна та інших факторів, щоб визначити, чи було твір створено у вказаний час та місце.

Вона може також включати порівняння характеристик твору з іншими роботами того ж таки художника або відомих майстрів того ж періоду.

Мистецтвознавча експертиза в Україні

Якщо у Вас вже є картина, графіка, скульптура, і Ви не знаєте – "хто художник", "хто автор роботи", "коли була створена" тощо? Ви хочете переконатися для себе та отримати сертифікат справжності (оригінальності) витвору мистецтва?

У галереї "АртДом" Ви можете скористатися послугами експертів та мистецтвознавців, які допоможуть встановити автора картини, графіки чи скульптури та підготувати потрібні документи (висновок експерта, історичну довідку). Отримавши документ, що ваша картина скульптура є оригіналом - вартість вашого предмета відразу підвищується у вартості. Тепер, при продажі ми можете бути на 100% впевненим, що у вас оригінальний витвір мистецтва великого майстра.

Ми працюємо по всій Україні, більшість наших експертів, фондів та лабораторій знаходиться у Києві. Термін оформлення від 3 до 20 днів.Замовивши сертифікат автентичності на картину, графіку, скульптуру, Ви можете використати такий документ за кордоном. Це дозволить Вам внести предмет мистецтва до декларації, застрахувати, подати на виставці та навіть продати через аукціон. Адже іноземні експерти не можуть атрибутувати українські предмети мистецтва. З цією метою Ви замовляєте сертифікат автентичності та робите нотаріально завірений переклад цього документа.

Наші фахівці на зв'язку і з радістю проконсультую з усіх питань, що Вас цікавлять +38 063 247 8102 або напишіть нам в telegram чи в Viber.


Як встановити справжність картини, графіки, скульптури?

Як правило, якщо робота маловідомого художника вам буде достатньо усної консультації. Це заощадить ваші гроші та час. Також, якщо художник, скульптор живий, ви можете звернутися до нього. Це буде найкраще підтвердження оригінальності:

1. наприклад, художник сфотографується зі своєю роботою до рук чи поруч із нею;

2. або, наприклад, ви можете попросити художника написати записку від руки: “Картина “__________”, розмір __ * __ см, масляними фарбами на полотні написана мною, ____ПІБ____ у ____ році. Дата та підпис”

атрибуция картины, установление авторства, экспертиза, художник с картиной
атрибуция картины, установление авторства


Якщо ж картина, графіка чи скульптура відомого, дорогого художника та його вже з нами немає, то наші фахівці звертаються до 1) власників фонду робіт цього художника, скульптора або 2) провідних експертів.

1) Власниками таких фондів виступають державні музеї, інститути, які можуть взяти Вашу роботу та порівняти її зі своїми роботами цього ж автора – подивитися стилістику, дізнатися період створення, вивчити підпис, матеріали та фарби. Результатом такого дослідження буде висновок експерта, де будуть зазначені всі дані - ПІБ художника, період створення, опис сюжету витвору мистецтва та інше.

2) Провідні експерти мають великий досвід робіт із роботами певних художників, скульпторів (наприклад, хтось спеціалізується лише на роботах Глущенка Миколи Петровича, хтось фахівець із Васильківського Сергія Івановича). Такі експерти дорожать власною репутацією, тому вкрай відповідально ставляться до атрибуції та підписання кожного висновку. Вони неодноразово бачили оригінальні роботи великих майстрів і 90% їхньої роботи - це ознайомлення з підробками. Тому такі експерти можуть визначити справжність і відрізнити підробку від оригіналу.

Які послуги з атрибуції (встановлення авторства) на картину, графіку, скульптуру?

1. Атрибуція, висновок експерта - встановити авторство картини за стилем написання, підписи художника, встановлення періоду створення твору, опис якої серію включено робота, у яких виставках брала участь;

2. Довідка науково-технічного бюро (перевірка роботи художника на спеціалізованому обладнанні – рентген, спектроаналіз, ультрафіолет, пункція; встановлення точного періоду створення роботи, авторства, справжності);

3. Історична довідка музею, інституту (перевірка роботи художника на спеціалізованому обладнанні – рентген, спектроаналіз, ультрафіолет, пункція; залучення команди державних експертів, встановлення справжності, опис сюжету картини, її історії, біографія художника).

Вартість експертизи картини індивідуальна та залежить від виду експертизи. Якщо потрібно просто встановити період створення картини, то з цим впорається лабораторія або реставраційна майстерня. Якщо потрібно встановити, підтвердити автора твору, то із цим складним завданням впорається той експерт, який має ще кілька картин цього ж митця. Це дозволить порівняти техніку, характер та період написання картини, характер підпису художника.

Як приклад прикріплюємо скан-копію одного із висновків державного музею:

експертний висновок картина, довідка експерта, музейний висновок, довідка художній музей, довідка художній музей
експертний висновок картина, довідка експерт


Також, ми допомагаємо в оформленні дозволу на вивезення картин за кордон. В такому випадку картина має бути створена після 1950 року.

Висновок


На закінчення, експертиза картини - це важливий процес визначення її вартості і справжності, який проводиться перед купівлею чи продажем. Вона включає атрибуцію, експертизу справжності або мистецтвознавчу експертизу, кожна з яких дозволяє визначити різні аспекти картини. Вартість експертизи може змінюватись в залежності від складності та масштабу роботи, але в будь-якому випадку це важливий крок для захисту вашої інвестиції в мистецтво.


Поширені запитання:


Якщо ви тут, то, ймовірно, у вас є питання, пов'язані з доказом авторського права на картину, експертизою творів мистецтва або сертифікатом на картини. У цьому списку ми підготували для вас відповіді на питання, що найчастіше ставляться з цих тем. Ми сподіваємося, що дана інформація буде корисною для вас і допоможе вирішити будь-які питання. Якщо у вас є додаткові питання, будь ласка, не соромтеся зв'язатися з нами за допомогою вказаних засобів зв'язку. Ми будемо раді допомогти вам у будь-який час.

Як довести авторське право на картину, живопис?

Для доказу авторського права на картину необхідно надати документи, що підтверджують авторство, такі як свідоцтво про реєстрацію авторського права або контракт на створення картин.

Скільки коштує експертиза картин?

Вартість експертизи картин залежить від кількох факторів, таких як складність роботи, досвідченість експерта та необхідні терміни виконання замовлення. Зазвичай вартість експертизи починається від кількох тисяч гривень.

Як підтвердити справжність картини?

Для підтвердження справжності картини можна замовити експертизу, що проводиться кваліфікованими фахівцями. Також можна звернутися до антикварних магазинів або галерей, де є фахівці, які можуть визначити справжність картини.

Де замовити експертизу картин?

Експертизу картин можна замовити у спеціалізованих організаціях, які займаються експертизою та оцінкою творів мистецтва. Також Ви можете звернутися до нас і ми допоможемо з підбором кваліфікованих експертів.

Як відбувається експертиза картин?

Експертиза картин проходить у кілька етапів: збирання та аналіз інформації про твір, проведення хімічного дослідження матеріалів, з яких створено картину, а також проведення візуальної експертизи. За результатами експертизи складається висновок про справжність твору.

Як отримати сертифікат на картину?

Для отримання сертифіката на картину необхідно замовити експертизу, після якої експерти матимуть висновок про справжність картини та видадуть сертифікат. Також можливо отримати сертифікат на картини, придбані в аукціонних будинках, де проводяться оціночні експертизи творів мистецтва.


Зателефонуйте нам і ми Вас проконсультуємо +380632478102

Напишіть нам в Telegram або в Viber

Ми завжди вам раді!