- Огляд
- Характеристики
Одна з найвідоміших картин Поля Гогена (Paul Gaugen) - "Жінка, що тримає плід", відома також під своєю маорійською назвою.Eu haere ia oe?"(«Куди ти йдеш?»), написана в 1893 році, в період свого першого приїзду на Таїті.
Поль Гоген (Paul Gauguin; 1848-1903) пов'язав власну творчість із далеким островом Таїті. Свій ідеал краси він знайшов у образі молодої таїтянки з широкими плечима, сильним торсом, особливим абрисом обличчя, на якому виділяються пухкі губи, широкі крила носа та дивовижні мигдалеподібні очі. Щоб передати своєрідний світ, де людина та природа живуть у гармонії, Гоген відійшов від багатьох традицій європейського живопису. Він відмовився від повітряної перспективи, світлотіньового моделювання. Основними характеристиками його художньої манери стають декоративність та монументалізм.
Творчість французького самоучка стала революційною для свого часу. Вперше замість античного ідеалу європейській публіці було представлено образи "варварські". Культура нецивілізованих народів, яка вважалася довгий час дикою та примітивною, раптом стала цікавою для широкої аудиторії.
Після Гогеном художники стали приміряти він цей екзотичний стиль, який надалі переріс у окремий напрямок у мистецтві - неопримітивізм. Щоправда, як новий сюжет, а й його незвичне втілення вражали сучасників: червоні небеса, зелена вода, сині дерева.
У роботах Гогена спостереження реальним життям і побутом народів Океанії поступово тісно сплітається з місцевими міфами. Таїтянка, що тримає в руках плід манго, написана красивим, вишуканим золотисто-коричневим тоном. Можливо, моделлю стала перша таїтянська дружина Гогена, Техура. Пейзаж, як і постать, трактований у картині дуже узагальнено. Плями золотистого, червоного, рожевого та зеленого кольорів роблять полотно схожим на декоративний барвистий килим.
Оригінал картини було придбано відомим російським купцем і меценатом Іваном Абрамовичем Морозовим (1871-1921) та відправлено до Росії, щоб доповнити його чудову приватну колекцію. До 1948 року це полотно входило до його зібрання живопису, але з 1948 року колекція І.А. Морозова була націоналізована і по сьогодні картина постійно перебуває у зборах Державного Ермітажу.
Другий варіант представленої картини знаходиться у колекції Державного музею Штутгарта, але сюжет дещо відрізняється.
ІСТОРІЯ КОПІЇ КАРТИНИ
Державний музей Штутгарта маючи лише один, первісний варіант картиниЖінка тримає плід»(який не особливо користувався популярністю), замовив у Державного ермітажу копію їх, пізнішого варіанту картини.
Художники-реставратори Державного ермітажу написали вільну копію картини Поля Гогена, повторили техніку створення (масло на полотні), з точністю сюжет, колірну гаму. Розмір копії складає 51 х 41 см, тоді як оригінал набагато більший – 92,5 х 73,5 см.
Так і з'явилася на світ представлена копія картини "Жінка, що тримає плід". Але історично склалося, що копія картини більшу частину життя провела у приватній колекції в Україні.
Артдом – художній салон (Україна, Київ, вул. Пушкінська 45/2). Твори мистецтва українських художників – картини (живопис), графіка (акварель, гравюри, літографії, малюнки), етюди, предмети декору та прикладного мистецтва (скульптури, статуетки, фігурки). Лише оригінальні предмети, ручна робота талановитих художників, які високо оцінюються на ринку мистецтва.
Якщо Вам потрібна картина для інтер'єру, в колекцію, на подарунок звертайтесь до галерею мистецтв АртДом. У нашій колекції зібрані рідкісні та цінні предмети мистецтва, які стануть чудовим доповненням колекції, подарунком чи просто прикрасою для інтер'єру.
Художній салон Арт Дім (Україна, Київ, вул. Пушкінська 45/2) – оригінальні картини від художників та колекціонерів, предмети мистецтва від професійних художників.
Материал основы | Холст |
Оформление | Есть |
Период создания | 1968 |
Сюжет | Портрет |
Стиль | Импрессионизм |
Размеры, см | 51*41 |
Техника создания | Масло |