Кублик Михайло – представник українського кубізму
Якщо мова йде про український кубізм, то перше ім'я по праву належить "українському Пікассо" – Олександру Богомазову. Але українське мистецтво містить безліч талановитих імен. Одним із таких є Кублик Михайло Олексійович, стиль якого також нагадує Пікассо, або навіть Гогена чи Сезанна, проте має насичений колорит, яскраві тіні та пастозні мазки.
Побачивши одного разу – запам'ятаєш назавжди. Саме так можна охарактеризувати творчість Кублика Михайла Олексійовича. Мистецтвознавці часто відзначають Кублика М.О. як видатного українського кубіста, його живопис концептуальний. Дивлячись на картини Кублика М.О., глядач закохується в природу. Це і є художня спадщина митця – закохати глядача в навколишній світ. І Кублик Михайло Олексійович чудово справляється з цим завданням вже понад 40 років.
Народився 18 січня 1948 року в місті Дніпропетровськ. Брат-близнюк – Микола Кублик (1948–1995). Український живописець. Також відомий як майстер акварельного живопису.
Професійна освіта отримана у Дніпропетровському художньому училищі ім. В. Вучетича та Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В. Мухіної, у 1971 році закінчив художньо-графічне відділення Ленінградського педагогічного інституту ім. А. Герцена (Санкт-Петербург). Викладачі зі спеціальності: Л. Кривицький, А. Шувалов.
Створював міські пейзажі, полотна на історичну, біблійну, сучасну тематику. У найкращих картинах досягав багатошарового трактування образів завдяки вмінню точно розставляти композиційні акценти та передавати тональне багатство колориту. Член Національної спілки художників України (1990). Працював у Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті (1976–1997).
Брав участь у виставках: обласних (з 1976), республіканських (з 1980).
З 1990 року активно проводяться персональні виставки у багатьох українських містах.
Картини Кублика Михайла Олексійовича зберігаються в колекціях Дніпропетровського художнього музею, Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького, Музею українського живопису (м. Дніпро) та приватних зібраннях в Україні, Європі та США.
Придбати роботи Кублика Михайла Олексійовича ви можете, перейшовши за посиланням:
КУПИТИ КАРТИНИ КУБЛИКА М.О. |