- Огляд
- Характеристики
Видатний український живописець, якого прозвали "українським Ван Гогом" - Макаров Віктор Васильович. За роки життя митець створив понад 2000 картин. Деякі знаходяться у колекціях Тернопільського обласного художнього музею, Тернопільському краєзнавчому музеї, а також приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Рейтинговим центром Профспілки художників присвоєно категорію 4В - "професійний художник, що відбувся, затребуваний художнім ринком". (Рекомендовані ціни для картин, згідно з рейтинговою категорією, вказані внизу на копії перших сторінок каталогу).
Народився 20 березня 1932 р. Кривий Ріг (Дніпропетровська область), у родині шахтаря. У 14 років переїхав до Тернополя. Після териконів шахтарського краю тут, на Галичині, молодого Макарова Віктора Васильовича вражало буяння зелені, мальовничість неба. Вражало настільки, що захотілося виплеснути свої почуття. Знайшлися кисть та папір, які стали вони йому найдорожчими друзями на все життя. Так, художник-початківець захопився малюванням. А оскільки неподалік будинку розмістилася художня майстерня, то мама вирішила повести його до художників, щоб оцінили, чи справді син має якийсь талант, чи це просто забаганка. Прихопив із собою наївний малюнок, а один із художників вмочив пензель у фарбу і простяг йому: «А ну, намалюй коло». Намалював, і цьогоіспиту»достатньо, щоб вже відомі художники Олексій Завадцев та Віктор Павлов погодилися прийняти його в науку.
Дуже швидко Макаров В.В. отримав звання майстра (1948) і вже працював художником-оформлювачем у мистецько-виробничих підприємствах. Не закінчивши школу, пішов працювати декоратором у театрі. Такою була його школа. Можна було закінчити популярну тоді академію імені Крупської в Москві, але художник-початківець не відчував такої необхідності.
Працював та навчався у майстрів своєї справи. І, як він часто повторює - у природи, саме в неї митець вбирав усі її прояви. Це дозволило Макарову В.В. любовно передати кольором на полотні та залишити у кожній роботі частинку настрою своєї душі.
Брав участь у виставках: всесоюзних, республіканських, міжнародних (з 1955). Персональні виставки - у Тернополі (1982, 1986-1987, 1990, 2002, 2012), Збаражі (1987), Кременці (1988). Деякі роботи зберігаються у Тернопільському краєзнавчому музеї, Тернопільському художньому музеї. Жив та працював у місті Дніпропетровськ, Тернопіль (1946).
У його пейзажах, здається, цілком звичайні мотиви пронизані світлом і зіткані з райдужної щедроти фарб. У нього переважають ліричні пейзажі - то спокійно споглядальні, то динамічні, експресивні та з кожним новим полотном змінюється пластика, збагачується фактура живопису, його насичення кольору, емоційний вплив.
У різні пори року Макаров В.В. виловлював на етюдах дорогоцінні скарби – уламки давньої історії Тернопілля, які хоч і не вціліли, але залишаться назавжди на полотнах видатного українського живописця.
Експресіонізм Макарів Віктора Васильовича вміло відображає дух природи, яка буквально оживає на його полотнах - листочки тремтять на деревах, немов полум'я свічки, весела хмарка, замкнена в рамі, проситься в політ, свіже весняне листя наливається кольором від сонячного поцілунку. грає лісову пісню. Скільки картин – стільки настрою та радості до життя.
Артдом – художній салон (Україна, Київ, вул. Пушкінська 45/2). Твори мистецтва українських художників – картини (живопис), графіка (акварель, гравюри, літографії, малюнки), етюди, предмети декору та прикладного мистецтва (скульптури, статуетки, фігурки). Лише оригінальні предмети, ручна робота талановитих художників, які високо оцінюються на ринку мистецтва.
Якщо Вам потрібна картина для інтер'єру, в колекцію, на подарунок звертайтесь до галерею мистецтв АртДом. У нашій колекції зібрані рідкісні та цінні предмети мистецтва, які стануть чудовим доповненням колекції, подарунком чи просто прикрасою для інтер'єру.
Художній салон Арт Дім (Україна, Київ, вул. Пушкінська 45/2) – оригінальні картини від художників та колекціонерів, предмети мистецтва від професійних художників.
Материал основы | Холст |
Оформление | Есть |
Период создания | 1998 |
Сюжет | Пейзаж |
Стиль | Экспрессионизм, Импрессионизм |
Размеры, см | 98*62 |
Автор | Макаров Виктор |
Техника создания | Масло |