Чеботару Андрій
ЧЕБОТАРУ Андрій Миколайович - відомий майстер пленерного живопису. Народився в 1984 році в м. Севастополь (Крим, Україна), у сімʼї художников. Його батько відомий український художник - Чеботару Микола Олексійович, живопис якого представлений у більш класичному напрямку.
Ранні роки та освіта
З раннього віку він виявляв інтерес до мистецтва і малювання. Натхнення йому часто давала краса рідного міста і навколишньої природи. Андрій почав займатися живописом, навчаючись у місцевих художніх школах. Його перші наставники відзначили надзвичайний талант і старанність молодого художника.
Після закінчення школи, закінчив Кримське художнє училище імені М. Самокиша, потім продовжив навчання в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури в Києві, де його наставником був Микола Андрійович Стороженко.
Цей час став для нього важливим періодом становлення як художника, і його роботи почали брати участь у місцевих виставках.
Творчий шлях і стиль
Чеботару працює в різних жанрах живопису, але особливе місце в його творчості займають пейзажі та натюрморти. Він віддає перевагу використанню олії та пастозних мазків, створюючи яскраві та насичені полотна. Його стиль можна охарактеризувати як сучасний імпресіонізм. У картинах Андрія часто можна побачити гру світла і тіні, що надає його роботам глибину і емоційність, внутрішні почуття і переживання.
Навчаючись у пейзажній майстерні В. І. Забашти та І. Ю. Мельничука, Андрій змінює свою палітру, його картини наповнені соковитими, яскравими кольорами та безперервним рухом.
Художник обрав для своєї творчості пейзаж. Він пише улюблений Крим та його мальовничі місця, краєвиди півдня України (Одеська область - Вилково, Грибовка, Затока), міські краєвиди Києва, простори Карпат, багато мандрує і відображає краєвиди Чорногорії, Хорватії, Італії, Франції, ОАЕ та інших країн.
Відомі роботи та періоди творчості
Серед відомих картин Чеботару такі роботи, як "Ранок у Севастополі" (2005), "Захід над морем" (2008), "Весняний парк" (2010) і "Золота осінь" (2012). Ці роботи відображають його майстерність у передачі природних красот і атмосферних явищ. Також варто відзначити серію натюрмортів, виконаних у 2015-2017 роках, де художник демонструє віртуозне володіння кольором і композицією.
Закінчив Інкерманську художню школу та Кримське художнє училище імені М.С. Самокиша. Також навчався у пейзажній майстерні Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. З 2007 року проходив навчання у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (Київ).
Брав участь у різних пленерах, виставках (українських та міжнародних), також мав і персональні виставки, зокрема в Україні (Київ, Івано-Франківськ, Кіровоград, Сімферополь, Дніпропетровськ, Севастополь, Житомир, Одеса, Львів, Закарпаття), Франції, ОАЕ, Китаї, Чорногорії, Італії, Нідерландах, Іспанії, Хорватії та ін.
Нині роботи художника зберігаються у музеях та приватних колекціях України, Європи, США та Азії.
Відео-інтерв'ю з художником Чеботару Андрієм та добірка з пленерів:
Виставки та визнання
Андрій Чеботару бере активну участь у виставках, як в Україні, так і за кордоном. Його роботи виставлялися в таких містах, як Київ, Львів, Одеса, а також у міжнародних галереях у Польщі, Німеччині, Франції та Італії. Виставка 2010 року в Києві, присвячена українському пейзажу, принесла йому широке визнання і безліч позитивних відгуків від критиків. У 2012 році він був удостоєний премії "Золота палітра" за досягнення в образотворчому мистецтві. Член Національної спілки художників України. Учасник і організатор численних пленерах по всьому світу.
Цікаві факти
1. Андрій часто проводить майстер-класи для молодих художників, ділячись своїм досвідом і техніками.
2. У 2011 році Андрій Чеботару вступає до Національної Спілки художників України.
3. Чеботару активно веде сторінки в соціальних мережах, де публікує процес створення своїх робіт і взаємодіє з шанувальниками.
4. Він часто працює на пленері, створюючи картини безпосередньо на природі, щоб зловити мить і передати її на полотні.
Життя та натхнення
Живучи в Києві, він продовжує створювати нові твори мистецтва, мандрувати країною та черпати натхнення в природі й архітектурі. У своїх творах він прагне передати красу української природи та глибину людських емоцій.
Спадщина і вплив
Роботи Андрія Чеботару знаходяться в приватних колекціях і музеях, як в Україні, так і за її межами. Його творчість високо цінується за щирість, майстерність і здатність передавати красу навколишнього світу. Чеботару продовжує розвиватися як художник, залишаючись вірним своїм художнім принципам і прагненню до досконалості.
Андрій Чеботару видатний представник українського мистецтва, який зробив свій унікальний внесок у культурну спадщину країни. Творчість Чеботару Андрыя надихає і захоплює, продовжуючи надихати глядачів і критиків по всьому світу. Чеботару залишається важливою фігурою в сучасному українському мистецтві, роблячи значний внесок у культурну спадщину України.