- Огляд
- Характеристики
- Відгуки0
На своїх роботах з дерева Яків Гніздовський часто зображував рослини і тварин. Основною причиною цього стала відсутність у художника необхідних коштів для оплати натурників після переїзду в Нью-Йорк. Однак те, що спочатку було лише змушеною заміною, пізніше стало його основною та улюбленою темою.
Одна з улюблених «моделей» художника — вівця із зоопарку Бронкса, яка позувала для однієї з найвідоміших гравюр Гніздовського «Вівці». Ця гравюра була зображена на плакаті дуже успішної виставки Гніздовського в галереї Ламлі Казале в Лондоні.
Ставши популярним сюжетом художник помістив зображення вівці на екслібрис, в якому ці самі вівці спостерігають за кожною літерою.
Слід відмітити, що свого часу дві його роботи прикрашали кабінет президента США Джона Кеннеді в Білому домі.
Також, твори Якова Гніздовського зберігаються в численних музейних і приватних колекціях по всьому світу, серед яких Бібліотека Конгресу (Вашингтон), Музей образотворчих мистецтв (Бостон), Музей мистецтв Філадельфії, Університет Делавера, Університет Вашингтона, Колекція Нельсона Рокфеллера (США) та інші. Свого часу художник створив екслібрис Українського семінару Гарвардського коледжу, частина якого стала логотипом Українського наукового інституту Гарвардського університету.
ГНІЗДОВСЬКИЙ Яків - народився в 1915 році в с. Пилипче (Україна). Походив з родини галицької околичної шляхти Гніздовських гербу Кораб. Митець малював олійними фарбами й темперою, різними твердими барвниками, гравіював на дерев'яних і металевих дошках, іноді займався скульптурою малих форм. Його спадщина складає сотні картин, а так само більш ніж 300 гравюр (ксилографії, офорти та ліногравюри).
З 1938 року він навчався у Варшавській академії мистецтв за стипендією митрополита Андрея Шептицького. Через початок Другої світової війни з 1939 року навчався в Загребській академії мистецтв (Хорватія). 1949 — переїхав у США, оселився в місті Сент-Пол (Міннесота), де отримав посаду дизайнера в рекламній фірмі Brown and Bigelow. 1956–1958 — удосконалював майстерність у Парижі.
У 1954 році відбулася його перша персональна виставка в СШ. Остаточне визнання майстерності Гніздовського в США відбулося, коли галерея Асоціації Американських Мистців у Нью-Йорку купила 220 відбитків його серії дереворізів «Сосни».
За два неповні роки проживання в Парижі, Гніздовський мав три успішні виставки. Там же він уперше виставив олійні картини, кераміку і скульптуру малих форм. Після 1960 року художній авторитет Гніздовського зріс, він здобув міжнародне визнання. Його роботи широко експонувалися в країнах Африки та на Близькому Сході, у Великій Британії, Західній Німеччині, Чехословаччині, Японії.
Дізнатися про Якова Гніздовського та його творчість можна переглянувши короткий фільм від Українського музею в США:
Артдом - художній салон (Україна, Київ, вул. Гетьмана Павла Скоропадського 6а).
Твори мистецтва українських художників – картини (живопис), графіка (акварель, гравюри, літографії, малюнки), етюди, предмети декору та прикладного мистецтва (скульптури, статуетки, фігурки). Лише оригінальні предмети, ручна робота талановитих художників, які високо оцінюються на ринку мистецтва.
Якщо Вам потрібна картина для інтер'єру, в колекцію, на подарунок звертайтесь в галерею мистецтв АртДом. У нашій колекції зібрані рідкісні та цінні предмети мистецтва, які стануть чудовим доповненням колекції, подарунком чи просто прикрасою для інтер'єру.
Художній салон Арт Дом - оригінальні картини від художників та колекціонерів, предмети мистецтва від професійних художників.
Материал основы | Бумага |
Оформление | Есть |
Период создания | 1970 |
Стиль | Модернизм |
Размеры, см | 6*10 |
Автор | Гнездовский Яков |
Техника создания | Ксилография |
Графіка Екслібріс, художник Гніздовський Яків - продано відгуків
Категорії:Графіка